Victor Brandt is een bekende naam in de Dordtse muziekscene. Al 20 jaar is hij actief als drummer. Na jarenlang de wereld rond te hebben getoerd met Death Letters, richt hij zich nu op een nieuw project. Op 22 maart wordt Brandstof in Bibelot omgetoverd tot club Sleepover, een verwijzing naar de naam van zijn nieuwe band: Vera & The Sleepover Club.

Van Death Letters tot Vera & The Sleepover Club

Victor begon zijn muzikale avontuur al op jonge leeftijd. “Ik was 11 toen ik met Death Letters begon. Vanaf dat moment ben ik eigenlijk continu met muziek bezig geweest,” vertelt hij.

De groei van Death Letters is volgens hem mede te danken aan radio-dj Eric Corton. “Hij was fan van ons en heeft ons enorm gesupport. Hij was er zelfs bij toen we onze eerste cd uitbrachten,” zegt Victor trots.

Producer, muzikant en acteur

Naast drummer is Victor ook producer. “Ik werk nu in een studio en neem muziek op voor artiesten. Dat is echt megavet! En ik heb er veel mensen door leren kennen.”

Ook startte hij 8 jaar geleden een karaoke-band. “Dat is gewoon een fijne uitlaatklep. Mensen mogen vijf minuten een echte rockster zijn in hun eigen band.”

Buiten de muziek is Victor ook actief als acteur. Hij speelt rollen bij de politie- en ME-opleiding, maar ook bij Walibi Fright Nights en Bright Nights (de wintervariant van Fright Nights). Toch blijft muziek zijn grote liefde: “Als ik moet kiezen, blijf ik de rest van mijn leven muziek maken. Dat vind ik gewoon het vetst! Maar je wordt er niet rijk van.”

Dordtse muziekscene en talentontwikkeling

Victor is positief over de muziekscene in Dordrecht. “Ik denk dat we elkaar versterken.” Hij helpt talentvolle bands groeien via een stroomversnellingstraject, waarin hij bands opleidt tot volwaardige acts.

De opkomst van Vera & The Sleepover Club

Tegenwoordig is Victor drummer bij Vera & The Sleepover Club. De band heeft al een langere geschiedenis, maar sinds enkele maanden zijn ze weer compleet. “In mijn tijd als producer leerde ik Vera kennen. Nevyn kende ik al. Na meerdere ontmoetingen besloten we samen een band te vormen.”

De eerste drie jaar gebeurde er veel. Zo speelden ze in de AFAS Live als voorprogramma van de Dave Matthews Band, stonden ze op Big Rivers en waren ze meerdere keren te horen op KINK FM.

Nu brengt de band een nieuwe plaat uit: “What An Odd Thing To Say Out Loud”. De releaseparty vindt plaats op 22 maart in Brandstof (Bibelot). Tijdens deze avond draaien de bandleden muziek en spelen ze alle nummers van de nieuwe plaat.

Scan de QR-code om naar een van de nieuwe nummers van Vera & The Sleepover Club (Mirror Mirror) te gaan